Sözlü Tercüme

Sözlü Çeviri, çoğunlukla yabancıların veya Türkçe bilmeyenlerin noterlerde gerçekleştirecekleri işlemlerde yeminli tercüman tarafından yapılan bir tercüme türüdür.

Temelde Ardıl ve Simültane tercüme olarak iki ayrı türde sözlü tercüme hizmeti vermekteyiz.

Sözlü Tercüme nedir?

Sözlü çeviri esas olarak ardıl ve eş zamanlı (simültane) olarak ikiye ayrılır. Eş zamanlı yani simültane tercümeler, ekipmanlar vasıtasıyla çoğunlukla konferans gibi kalabalığa hitap edilen tercüme türüdür. Ardıl tercümede ise konuşmacı önce cümlesini bitirir, daha sonra tercüman tercümesini yine sözlü olarak yapar.

Hangi durumlarda sözlü yeminli tercüman gerekir?

1. Noterde yabancıların işlemleri esnasında
2. Tapuda satış işlemleri sırasında
3. Mahkemede, yabancıların (Türkçe bilmeyen) dahil olduğu davalarda
4. Nikah (evlilik) kıyılırken

Sözlü çeviri ücretleri ne kadardır?

Sözlü tercüme ücreti, tercüme işinin yapıldığı yere, kaynak dil ve hedef dile, tercüme işinin süresine ve sürekliliğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. En doğru ve tam bilgiyi bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Telefon: 0532 171 5494

İdeal Tercüme Hizmetleri

İdeal Tercüme Hizmetleri
İdeal Tercüme olarak İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Arapça, Rusça, Felemenkçe, Japonca ve Çince dillerinde yeminli ve profesyonel yazılı ve sözlü çeviri hizmetleri ve yerelleştirme hizmetleri sunuyoruz.

Kurucusunun Ege Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık mezunu deneyimli bir tercüman olduğu İdeal Tercüme’de tercümenin öneminin farkındayız. Amacımız, kaliteden ödün vermeden en ideal çeviriyi sunarak çeviri ihtiyaçlarınıza cevap vermektir. Bunu yaparken ayrıntıların öneminin farkındayız ve belgeleriniz büyük bir titizlikte çevirerek size iletiyoruz. Resmi belgelerinizin noter yeminli çevirilerini ve tasdik işlemlerini üstleniyoruz.


Misyonumuz
Sektörün ihtiyaçlarına alanlara ve terminolojiye uygun olarak en ideal şekilde cevap vermek.

Vizyonumuz
Tercüme hizmeti verdiği tüm dillerde sektörün aranan yüzü, güler yüzlü çözüm ortağı olmak.